Haqqinda info logosu 33
Paylaşım
Haqqinda.info

Saçlara bakım nasıl yapılmalı?. Kıvrım ve düz saçlar

Saçlara bakım nasıl yapılmalı?. Kıvrım ve düz saçlar

Her bayanın aklından saçları kıvırmak veya düzeltmek keçmişdir.

Her Yerde Saçları düzleştirmek için keratin bakımı duymuşsunuzdur. Keratin insan orqanisiminden uzak olan bir madde deyildir. İnsanın dişlerinde,derisinde,saçlarında hatta tırnaklarında bile kerotin bulunmaktadır. Saçlarda kerotin miktarı azalması saçların başlıca kimyasal maddelere maruz kalması oluyor. Bu nedenle saçların dengesi bozuluyor ve bir birine dolaşmağa başlıyor ve inceldiği görünüyor.

Saçları düz olanlar nelere dikkat etmeli?
Saçlarıını kurutmak için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?
Saçları eski haline nasıl getirmeli?
Kuru Saçları Nasıl Kesim Yapmalı?
Kıvırcık ve kuru saçlara bakım nasıl yapılmalı?Saçları düz olanlar nelere dikkat etmeli?


Saçları düz olan bayanların saçları diğer bayanlardan faklıdırlar.Çün ki düz saçların her bir teli altı kat epiderm koruma tabakasına sahibler.Bu tabaka diğer saç tiplerinde bulunmamaktadır.
Saçlarınızı yıkarken şampuanlar saçların parlaklını azaltıyor vede saç kremleri yalnış uyğulanırken iz bırakıyor. Düz saçları yıkamamışdan önce saçınızı hazırlayınız. Örneğin olarak saçlarının uclarının kurumasını önlemek için saç uclarınıza saç kremi sürün.Daha Sonra saç köklerine ve derinize tarakla şampuan uyğulayın. Bir kaç dakika sonra saçlarınıı açın ve kurulayın.
Unutmayınız: Samlar ilık su ile durulanmalı

Saçlarıını kurutmak için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?1

Saçlarınızı yıkadıkdan hemen sonra onları havlu ile kurulayın ama kurulama zamanı kesinlikle ovalamayın. Yani Havulu kesinlikle saçlarınıza mısır tubanı gibi dolamayın. Sacları havlu ile kurulamak için havluyu saçlarınızın üzerine yerleştirin ve avuç içleriniz ile fazla suyu aktırın. Sonuç olarak saçlarınız yumuşak,taranmaya hazır vede hafif olucaktır.

Saçları eski haline nasıl getirmeli?Saçlarınızın eski halini özlüyorsanız ve saçlarınızı eski haline getirmek istiyorsanız her zaman silikon bazlı saç kremi ve saç maskesi kullanın. Silikon saçlarınızı nemlendiriyor,kökünden yatıştırıyor,saç telinin kapanmasına yardımcı oluyor,korunmasını sağlıyor,tarak gibi saç aletlerinin saça sürtünmesini ve zararını azaltıyor. Saçlarda öncesi gibi kendi doğal parlaklığını kazanıyor.

Kuru Saçları Nasıl Kesim Yapmalı?
Saçlarınız kuru olsa bile istediğiniz saç modelinin kesimi şimdi bunarlı okudukdan sonra yapa biliceksin. İşini bilen saç tasarımçılarınna göre,düz saça sahib kadınlar saçlarını istediği gibi yapıb çok kolay ve çok çeşitli yöntemler kullana bilirler.Kloaföre saçlarınıza düzen vermek için getdiyseniz saçlarınızı islatmadan kuru kesim yapmasını isteyin. Saçlarınızı islatmadan kesdiklerinde sonradan saçlarınızın kötü olduğu surprizi ile karşılaşmazsınız.

Kıvırcık ve kuru saçlara bakım nasıl yapılmalı?
Saçlarınızın uçlarını düzemli olarak her 2-3 bazende 4 aydan bir aldırın. Buna sebeb kırılmık saç tanelerinin saçlarınıza arzu etdiyiniz şekli vermenize engel olucak. Sık-Sık şampuan kullanmayın.Şampuan kuru saçlarınızın derisini kurutucu etkisi göstererek daha fazlasına kurutuyor.Şampuan alırken kıvırcık saçlar için olduğuna vede saçlar için nemlendirici etkisi yapdığına emin olun. Tarkibinde “Sodyum lauryl sülfat” içeren şampuanlardan kaçın. Onlar saçları kurutur.Daha çok jojoba,badem yağı ve zeytin yağı içeren şampuanlar kullanın.
Şampuan kullandıkdan sonra saçlarınıza saç kremi sürün. Bu neden saçlarınızın kabarmasını engeller ve saçlarınızın kırılmasının karşısını alar. Saçlarınızın yıkanmadan sonra kabarmasını önlemek için kabarma önleyici serumlar kullanmak işinize yarıyabilir. Saçlarınıza istediğiniz şekli hafif nem olurken verin. O zaman saçlarınız kuru olduğundan daha çok kabaracaktır. Saç kurutan makinesi ola bildiği kadar az saçlarınızı kurutun. Yok illaki kurutucam derseniz az ıstı kullanınız. Her hafta haftada 1 defa olmakla saçlarınızın kaybettiyi nemi geri kazanması için saçlarınızı zeytinyağı veya badem yağıyla saç köklerinize sürün ve ellerinizde masaj yapınız. Yarım saat ile kırk beş dakika aralığında masaj yapmağa davam edin. Bu sürüm saçlar için olmazsa olmazı olan C vitamini, E, B6 ve B12 vitaminlerini üretir. Kesinlikle çok sıcak su ile duş almayın. Bu yöntem saçlarınızı kurutur ve kırılmamalına yardımcı olur
tural
2017 Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

2017 Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

7 ay əvvəl 577
tural
Html Dersleri Ve Html Kodları

Html Dersleri Ve Html Kodları

4 ay əvvəl 445
tural
İlan Siteleri – Bedava ilan ver

İlan Siteleri – Bedava ilan ver

7 ay əvvəl 646

Rəy Bildir (0 Yorum)