Haqqinda info logosu 33
Paylaşım
Haqqinda.info

Seo nedir ne işe yarar və nasıl yapilir?

Seo nedir ne işe yarar və nasıl yapilir?

Selam,Ben Tural Qasımov. Bu Gün ki, Dərsimiz Seo nedir ne işe yarar və nasıl yapilir? başlığı altında olacaqdır.SEO ingilizceden Search engine optimization-nın kısaltılmış formasıdır. Yeni Arama motoru optimizasyonu. Arama Motorlarından en iyisi GOOGLE-dir. Örneğin bize Seo hakkında bilgi lazım. seo nedir neden gereklidir?,Ne için yapılır?. Biz Arama motorlarinda kendi hayal gucumuzde SEO hakkında bilgi arıyoruz. Karşımıza ilk sıralarda siteler çıkıyor. Bak O siteleri ilk sıralarda çıkartan SEOdur. Tamam Burasını Anladık,Seo bize arama motorlarının kömeyi ile sitemizin traffikin artırmağa yardımcı oluyor,çok güzel. Bes Seo nasıl yapilir?. Arkadaşlar 5-6 sene önce google şimdiki kadar gelişmemişdir. O dönemlerde keywords ve meta kodları yapıyor ve ilk sıralara çıkılıyordu ama şimdi sene olmuş 2017 google botları en azı insan kadar akıllı artık meta taglara o kadarda önem vermiyor. Google söylüyor ki keywords meta tag kullanmağın yerine şu makalemdeki gibi içerik ne hakkında olucaksa o kelimelerden içerikde istifade et ve diyer kelimelerden farklı et. Örneğin bu makalemde şimdiye kadar Seo nedir ne işe yarar və nasıl yapilir?,Search engine optimization,Seo,seo nedir neden gereklidir,keywords kelimelerini diğerlerinden farklı yani kalın etdim ki google botlar şu makalemin içeriyinin ne hakkında olduğunu anlasın. Düşünüyorum ki anlamış bile,artık şu makaleye google den ulaşırsanız anlamış durumda olacakdır.
Seo da başlık çok önemli. Örneğin Şu makalemin başlığını göstereyim. Başlığımız Seo nedir ne işe yarar və nasıl yapilir? diye. Şu Başlığı ben sallamadım.KeyWordtool.io adlı bir siteden yukarıda adı keçen keywords yani açar sözlerinden araşdırma yapdım ve şunu anladım ki,Ben başlığı böyle yaparsam Arama Motorlarında ön sıralarda bulunur makalem. Tamam Bes Siteden nasıl anladım ki şu başlık daha kaliteli olucakdır.
Şimdi Ben yukarıda ki Sitede seo nedir? diye arama yapdım.Keywords nasil alinir?
Araç Bana Bir Kaç Başlıklar Önerdi. En Çok aranandan En Az Aranana Sıralanmış. Ben İlk 2 Başlıkdan Kendime 1 Aded Başlık Yapdım.
seo basliq nasil yapilmali?
seo nedir ne işe yarar ve seo nedir nasıl yapılır arama kelimelerinden kendime Seo nedir ne işe yarar və nasıl yapilir? başlığını yapdım. Dikkat Etmeniz Gereken Şey Başlığın anlayışlı olmasıdır. Ben Şimdi Başlığı seo nedir ne işe yarar,seo nedir nasıl yapılır yapsaydım hiçde güzel olmaya bilir hatta arama motorlarında öne çıkma evezine geri gede bilir hatta arama motorlarında hiç çıkmaya bilirdim.
Şimdi Gelelim Makale içi resim. Bak Şimdi siz bu malaneni okuyorsunuz ben yukarıda ki,Resimleri koymasaydım sizin için birazcık zor olucakdı anlamak. Onun için makalenizi resimlerlede anlatırsanız ön sıralarda çıkma şansınız çok olucakdır. Resimleride Google okusun diye alt tagı kullanıyoruz.
Googlede Seo Nedir Diye Arama Yapdim
google seo nedir?
Resimde Sari rengli olan Basliqdir. yani sitemizin title hissesi.
Yasil hisse ise description hissesidir.
Sanırım Makalem Güzel Olmuş. Tamam İçerik Yazdık. Şimdi Gelelim Seo için önemli olan diğer ünsürlere.
en iyi seo nasil yapilmali?

Googlede seo nedir diye arama yapdığımda gördüyünüz gibi.
1. Tümü Yani Makaleler
2. Videolar
3. Resimler
Sıralaması çıkıyor. Başka bir şey ararsanız bu sıralama deyişir. Örçeğin araba diye arama yapın.
Şimdi Biz Makaleni Yazdık. Şimdi Google Webmaster– girelim. Sol terefde Google Bot Gibi Getire tıklıyoruz.
google bot gibi getir yapiliyor?
Girdikden Sonra Makalemizin Linkininin seo-nedir-ne-ise-yarar-ve-nasil-yapilir hissesini cpy edib Google Bot Gibi Getir sayfasında yapışdırıyoruz.
google aninda indexlemesi icin
Şimdi Getir Ve Oluşdur Tıklıyoruz. Tamam Artık Google Botları Makalemizi inceleyib indexleyecekdir.

Şimdilik Yoruldum İnşaAllah Makalemizi Güncelledikde Video da olucakdır.
Deyekki Makaleni Tam Yazdık,Makalede Video da var. Bu arada Bir Şeyde Söyleyim. Ziyaretci Sayfada ne kadar çok kalırsa seo için o kadar önemlidir. Onun için makaleniz göz yormayan ve her kesin anlayacağı dilde olursa güzel olur

Emeye Sayğı Yorum Yapınız
tural
Saçlara bakım nasıl yapılmalı?. Kıvrım ve düz saçlar

Saçlara bakım nasıl yapılmalı?. Kıvrım ve düz saçlar

6 ay əvvəl 271
tural
İnternetden Para Kazanma Yöntemleri

İnternetden Para Kazanma Yöntemleri

6 ay əvvəl 238
tural
İlan Siteleri – Bedava ilan ver

İlan Siteleri – Bedava ilan ver

6 ay əvvəl 231

Rəy Bildir (4 Yorum)

@Hikmet (01 Noyabr 2017 08:07)

Şu makaleni bir kaç kere okudum. Bana çok yararı oldu sitem artık googleden hit almağa başlıyor

Cavabla
@Hakan (01 Noyabr 2017 00:30)

Çok güzel anlatmışsın hocam, Seo nasıl kurulur arama motorundakı en iyi makale olmuş diye bilirim

Cavabla
@Yusuf YILDIRIM (17 Sentyabr 2017 21:25)

arama motoru optimizasyonu ile ilgili sayfanızda backlink çalışması yapmak istiyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçin. İletişim için – marketing@sadeceon.com

Cavabla